Sauna infrared

10 zł

Wypożyczenie ręcznika

20 zł

1 osoba / 30 minut

30 zł

1 osoba / 60 minut

40 zł

2 osoby / 60 minut

50 zł

3 osoby / 60 minut

Sauna Infrared

Sauna InfraRed – odchudzająca kąpiel w podczerwieni


uroda i styl instytut piękna Legnica

W medycynie od lat wykorzystuje się promieniowanie podczerwieni jako metodę zwalczającą ból związany ze złamaniami, dyskopatią, forsownymi ćwiczeniami, czy jako sposób na przyspieszenia leczenia pourazowego. Dodatkowym efektem stosowania zabiegów z użyciem podczerwieni jest ubytek tkanki tłuszczowej w miejscu poddawanym zabiegowi. Od czasu tego odkrycia zalety naturalnego promieniowania zaczęto stosować przy różnego rodzaju technikach wyszczuplający, jak w przypadkuliposukcji kawitacyjnej, Velli Slim® czy w ramach treningów fizycznych z użyciem urządzeń emitujących fale podczerwieni takich jak Fantastic Belly.

Sauna infra-red emitując ciepło z promienników podczerwieni nagrzewa ciało powodując rozszerzanie naczyń krwionośnych, przyspieszając przepływ krwi oraz ilości przyswajanego tlenu. Podczas pół – godzinnej sesji zwiększa się prędkość bicia serca z 50% do 75% bez jednoczesnego podnoszenia ciśnienia dzięki czemu jest bezpieczna nawet dla osób z nadciśnieniem lub problemami z krążeniem, które nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny. Regularne sesje wpływają na organizm podobnie jak systematyczne ćwiczenia. Rozgrzewanie ciała zwiększa pojemność serca, tętno i przepływ krwi oraz wraz z poceniem wzmaga spalanie kalorii i oczyszczanie się organizmu z toksyn takich jak sód, alkohol, cholesterol, nikotyna czy metale ciężkie – kadm i ołów. Dzięki procesowi detoksykacji korzysta również nasza skóra, która staje się gładka i elastyczna.

Wyjątkowość kabiny Infrared polega na tym , że aż 80% energii promieniowania podczerwieni przenikając nasze ciało powoduje rozgrzewanie go od wewnątrz, a tylko 20 % ogrzewa powietrze w saunie. W efekcie przyczynia się to do większego spalani tkanki tłuszczowej, a nie tylko wody. Przemiany metaboliczne zachodzące w trakcie sesji porównywalne są do efektów przy aktywności fizycznej. Przyspieszony puls i ilość spalonych kalorii (około 1600 kcal) jest ekwiwalentem szybkiego marszu przez 4 – 5 km.

Zalety Sauny Infrared:

 • modelowania i wyszczuplanie całego ciała
 • przyspieszenie metabolizmu o 40% i zmniejszenie tkanki tłuszczowej
 • poprawa struktury i jędrności skóry, znaczna redukcja cellulitu
 • zmniejszenie stanów bólowych po treningach, urazach
 • odpręża napięte, „zakwaszone” mięśnie
 • wspomaga wchłanianie preparatów aktywnych w głąb skóry
 • fizyczna terapia przy urazach mięśni, stawów, nerwów, a także przy bólach reumatycznych
 • redukcja zmęczenia, nadciśnienia i intensywna poprawa samopoczucia (antydepresyjne oddziaływanie podczerwieni)
 • detoks organizmu, pozytywna stymulacja wątroby
 • poprawa krążenia i zwiększenie absorpcji tlenu w komórkach
 • aktywizacja układu immunologicznego
 • poprawa snu u osób cierpiących na bezsenność

spa Legnica

Świadomość pożytków wynikających z korzystania z sauny powoduje odpływ napięcia i stresów, a nasze ogólne samopoczucie ulega znacznej poprawie. Jest uznawana za doskonałe wykończenie treningów lub jako indywidualna sesja relaksacyjna.

Uroda i Styl "Instytut Piękna"
Rzeczypospolitej 112B
59-220 Legnica

Poniedziałek - Piątek
09:00 - 19:00
Sobota
09:00 - 13:00 (do uzgodnienia)